Tengulogo

Karateklubi Tengu

Shotokan karate-do
JKS-logo
Menüü

Klubi

Karateklubi Tengu on traditsioonilist Shotokan karate-do’d viljelev klubi, mis on loodud 2006. aastal. Klubi tegevuse eesmärk on pakkuda selle liikmetele vaba aja mõtestatud sisustamise ja eneseteostuse võimalusi läbi karate treeningute. Järgime Tokyos asuvas JKS peakorteris kehtestatud tehnilisi standardeid ja väärtustame elukestvat õppimist ja arengut. Klubi on Eesti Karate Föderatsiooni (EKF) ja Japan Karate Shotofederation (JKS) liige.

Karate harrastamiseks puuduvad piirangud. Väljundi sellega tegelemiseks leiavad nii lapsed, täiskasvanud kui ka vanemad inimesed. Kehv füüsiline vorm ei ole takistuseks karate treeningute alustamiseks. Areng karates toimub samm-sammult ning juba lühiajalise regulaarse treeningu tulemusel paraneb kogu kehaline võimekus.

Karateklubi Tengu treeningute eesmärk ei ole mitte ainult füüsilise võimekuse arendamine, vaid sama oluliseks peame enesekontrolli ja sihikindluse saavutamist ning heade käitumistavade ja etiketi tundmist (reigi-saho).

Suurt tähelepanu pöörame karate tehnilistele aspektidele ja üldisele kehadünaamika õppimisele, kuna usume, et areng karates saab tugineda vaid korrektsel baastehnikal. Õigetel alustel omandatud tehniline baas võimaldab karates areneda lõputult ning väldib vigastuste ja traumade tekkimist.

Karate treeningute ülimaks eesmärgiks seame keha ja vaimu kooskõla saavutamise (shin-gi-tai). See saab võimalikuks vaid igapäevaselt pingutades ning treeningutel alati endast parimat andes.

„Karate on nagu keev vesi – kui sa ei hoia leeki üleval, jahtub see peagi“ (Shotokan karate-do looja Gichin Funakoshi 1868-1957).

Karateklubi Tengu tegevus hõlmab endas palju rohkemat kui igapäevased saalitreeningud. Klubi liikmetel on võimalus osaleda allolevatel üritustel:

  • Treeninglaagrid ja seminarid – klubi liikmetel on võimalus ennast täiendada erinevates treeninglaagrites ja seminaridel. Nendeks on väiksemad klubi laagrid, üle-eestilised laagrid, mis viiakse läbi koostöös teiste karate klubidega, Jaapani instruktorite juhendamisel korraldatavad rahvusvahelised treeninglaagrid ja eriseminarid nii Eestis kui välismaal.
  • Vöögraduatsiooni eksamid – klubi liikmetele korraldatakse korralisi eksameid oma vööastme tõstmiseks. Eksamil tehakse vahekokkuvõtteid ja antakse personaalset tagasisidet õpilase arengu kohta. Kõikidel on võimalus jõuda ka musta vöö eksamiteni, mis võetakse vastu kõrgelt hinnatud Jaapani instruktorite poolt.
  • Võistlused – kõikidel soovijatel on võimalus tegeleda ka võistlusspordiga. Mitmekülgne treeningprogramm võimaldab võistelda nii kumites (vabavõitlus) kui katas (üksikharjutus).
  • Klubi üritused – klubi on võtnud endale eesmärgiks ka tiheda saalitreeningute välise kooskäimise korraldamise. Korraldame klubiõhtuid ja muid ühistegevusi.

Klubi arvestab igati Teie soovidega ning on toeks Teie eesmärkide saavutamisel.

Liitu sinagi meiega ning leia meeldiv harrastus terveks eluks!

Lugupidamisega,

Kaido Rätsepp

Karateklubi Tengu