Tengulogo

Karateklubi Tengu

Shotokan karate-do
JKS-logo
Menüü

JKS

JKS peakorteri instruktorid

JKS Tokyo peakorteri instruktorid

Shotokan karate-do looja Gichin Funakoshi (1868-1957) tutvustas karated esmakordselt Jaapani avalikkusle 1922. aastal Tokyos. Aastal 1936 moodustas Funakoshi esimese karate dojo, millele ta andis nimeks Shotokan. 1949-ndal aastal moodustati Jaapani Karate Assotsiatsioon (JKA), millele saadi 1957-ndal aastal Jaapani haridusministeeriumi poolt ametlik tunnustus. Samal aastal peeti esimesed karate võistlused Jaapanis. Pärast Funakoshi surma sai JKA peainstruktoriks Masatoshi Nakayama (1913-1987).

 

Asai

Tetsuhiko Asai Shihan (10. dan)

Funakoshi ja Nakayama õpilaseks oli Tetsuhiko Asai (1935-2006). Asai-sensei õppis sellel ajal karate-mekana tuntud Takushoku ülikoolis. Pärast ülikooli lõpetamist (1958) liitus ta kolm aastat kestnud instruktorite koolitusprogrammiga (kenshusei). 1961. aastal võitis Asai-sensei Jaapani Meistrivõistluste tiitli katas ja kumites. Mõne aja pärast valiti ta JKA tehniliseks direktoriks. Pärast Nakayama-sensei surma (1987) JKA lõhestus ja moodustus kaks fraktsiooni – Asai fraktsioon ja Nakahara fraktsioon. 2000. aastal moodustas Asai IJKA (International Japan Karate Association) ja JKS (Japan Karate Shotofederation). Esimene neist oli aktiivne peamiselt Kagu-Aasias. IJKA Euroopa peainstruktoriks sai Sadashige Kato, kes vastutas Asai-stiilis karate arengu eest Euroopas (kaasa arvatud Eestis). Teine organisatsioon (JKS) oli algselt aktiivne vaid Jaapanis, kuid lähiaastatel moodustati JKS organisatsioonid ka mujal maailmas (kaasa arvatud Eestis 2010).  Pärast Asai-sensei surma (15. august, 2006) sai IJKA peainstruktoriks Sadashige Kato, JKS peainstruktoriks Masao Kagawa.

JKS propageerib elukestvat karate harrastamist, mis sobib nii noortele kui vanadele ning on sobilik nii meestele kui naistele. Organisatsioonis toimib edukalt instruktorite koolitusprogramm, mis tagab kõrgetasemeliste instruktorite järjepideva pealetuleku.  Regulaarsetel tehnilistel seminaridel täiustatakse karate tehnilisi nüansse, toimuvad korralised JKS Jaapani- , Euroopa- ja Maailma Meistrivõistlused.

Kagawa yamazuki

Masao Kagawa Shihan (8. dan)

JKS-i võib pidada uuenduslikuks karate organisatsiooniks. Asai-sensei töötas pikkade aastate jooksul välja uued katad, mis juurutati edukalt traditsioonilisse Shotokan karate süsteemi. Puuetega inimestele moodustas Asai-sensei ratastooli karate treeningprogrammi ja katad, mis on praeguseks tuntuks saanud terves maailmas.

JKS on edukas ka rahvusvahelises WKF (World Karate Federation) võistlusspordisüsteemis. JKS peainstruktor Kagawa-sensei on Jaapani rahvuskoondise peatreener ja WKF tehnilise komisjoni esimees. Jaapani rahvuskoondisesse kuulub suur hulk JKS liikmeid, kes on saavutanud mitmeid medalikohti nii Jaapani Meistrivõistlustelt (JKF) kui ka Maailma Meistrivõistlustelt (WKF). Hetkel kuulub JKS liikmeskonda üle 30000 karate harrastaja 62 riigis.

Karateklubi Tengu on JKS liige.

IMG